KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14744173
nr 1474 4173
Eric Cederberg
(1897-1984), Sverige
Oljemålning, "Interiör med päron". Signerad, daterad -63. Olja på pannå, 15x25 cm, yttermått inklusive ram: 27x37 cm
Eric Cederberg, svensk målare född 1897, död 1984.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 13 juni 2022
kl 19:56:48
1.200 kr
2.200 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr